Tuzağa Dikkat!

'Türkiye Cumhuriyeti Siyaseti' forumunda AKINCI tarafından 24 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

?

Suriye ve Irak'ta, Türkiye'nin hamlelerini tehlikeli buluyor musunuz?

 1. Evet

  0 oy
  0.0%
 2. Hayır

  2 oy
  100.0%
 1. AKINCI

  AKINCI Vezir
  Vezir

  Katılım:
  18 Ekim 2017
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  18
  Ödül Puanları:
  3
  idlib-harekati.jpg

  Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
  Son dönemde hepimizin de bildiği gibi Türk Askeri İdlib'e girdi. Sözde Kürdistan için referandum yapan Barzani Yönetimi hemen hemen dağılma noktasına geldi. Beklenen de buydu aslında. Silahını bırakıp kaçan kaçana...

  Şu sözü bir yere kaydedelim. Hiç bir devlet kendi dinini, dilini kullanmayan başka bir devletin güçlü olmasını asla istemez. Bunun için tarihte yaşanmış bir birliktelik veya çok önemli bir iş ortaklığı gerekir. Dünyaya baktığımızda bilinen ülkeler dışında bizim güçlenmemizi isteyen hiç bir devlet olmayacaktır.

  Bu minvalde baktığımızda durumu anlamak daha sağlıklı olacaktır.
  Peki, bizden hoşlanmayan tek ülke Amerika mı? Tabi ki hayır. Amerika çok iyi tiyatro oynayan bir ülkedir. Tiyatroyu öyle güzel oynar ki; kendiyle dost olan bazı ülkelerle görünürde düşman ilişkisi dahî yaşayabilir. İran'a da bu şekilde bakmak yerinde olacaktır.

  Konumuza dönecek olursak; Suriye ve Irak topraklarında devam eden paravan ordu savaşları hızla devam ediyor. Bu sözde paravan orduların tüm silahlarını, bombalarını, giyeceklerini, içeceklerini, dahî konuşacaklarını, bu paravanların yönetenleri vermektedir.

  PARAVANLARI TANIYALIM
  DAEŞ
  YPG-PYD
  HAŞDİ ŞABİ
  SURİYELİ MUHALİFLER
  REJİM

  Bu paravan örgütlerin bağlı olduğu ülkelere bakacak olursak;
  DAEŞ > AMERİKA (BUNU GÜNÜMÜZÜN ABD BAŞKANI DONALD TRUMP DOĞRULAMIŞTIR.)
  YPG-PYD > AMERİKA-RUSYA
  HAŞDİ ŞABİ > İRAN
  REJİM > RUSYA
  SURİYELİ MUHALİFLER > BİR KISMI TÜRKİYE. (Buna paravan dememiz yanlış olabilir. Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte hareket ettikleri doğrudur. Kendi yönetimlerince aldıkları kararı da uygulamaktadırlar.)


  Peki, son gelişmeler ne? İleri ki dönemlerde bizleri neler bekliyor?
  Çok kısa bir zaman önce Amerika, Haşdi Şabi'ye Irak'tan çekilmesini istediğini söyledi. Haşdi Şabi, Amerika'ya Twitter'dan ; "IŞİD ortadan kalkınca siz çekileceksiniz!" yanıtını verdi. Amerika'nın karşı çıkmasına rağmen Haydar Abadi, Haşdi Şabi'nin Irak'ta olmasından gayet memnun. Irak'ta hızla gelişen ve çevreyi kapsayan bir savaş senaryosu ilerliyor.

  Türkiye'yi bekleyen tehlike ne?
  Türkiye, bilindiği üzere Amerika'nın açıktan desteklediği YPG-PYD ve gizliden desteklediği DAEŞ'e karşı operasyon gerçekleştirmektedir. Buna karşın Türkiye, bölgeden uzak tutulmak istenmekte. Irak Başbakanı Haydar Abadi Türkiye'yi bölgede istemediğini belirtmişti. Suriye Rejimi'ninde kezâ aynı şekilde birçok açıklama yaptığını biliyoruz. Ek olarak son günlerde İran'ın desteklediği Haşdi Şabi terör örgütüde Türkiye'yi bu minvalde tehdit etti. Bu paravanlar ve arkasındakiler her biri aynı. Yarın bir bayrak altında toplanırda bize karşı dururlarsa şaşırmamak gerekir.

  Bknz Haşdi Şabi'nin tehditi:


  Bknz YPG-PYD tehditi:


  Bknz Esad Rejimi tehditi:


  Bknz İbadi tehditi:


   
  #1 AKINCI, 24 Ekim 2017
  Son düzenleme: 24 Ekim 2017
 2. Hünkar

  Hünkar El Muzaffer Daima
  El Muzaffer Daima

  Katılım:
  3 Ağustos 2017
  Mesaj:
  177
  Alınan Beğeniler:
  30
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Payitaht
  Bu sözleri onlar söylemiyor aslında arkasında kukla oldukları kişiler söyletiyor. İngilizlerin bir oyunu vardır, bir stratejisi; bekle ve gör. İki devleti birbirine düşürür ve hakem olur. Onlarla istedikleri gibi oynarlar. Örnek; Ermenilerin aklında Ermenistan diye bir kavram yüzyıllarca olmamıştır. Ancak Osmanlı'yı yıkmak için her türlü oyuna girmişler ve Ermenilerin aklına Ermenistan ve sokmuşlardır.

  Ermeniler ile Osmanlı'yı birbirine düşürüp sonra hakem olmuşlar her iki tarafa da dostluk belirleyip sonrasında Yunanlılar Ankara'ya kadar ilerleyince demişler ki biz bu kadar beklemiyorduk e madem Osmanlı bu kadar güçsüzleşti hadi avrupa ile bizde dahil olalım sonra kurtlar sofrasını kurmuşlar ve Osmanlı'yı parça parça bölmüşlerdir.

  Yani keşke bizde bu şerefsiz adi insanlarla dost görünmesek doğrudan gidip Türkmenistan, Kazakistan, Kırım, gibi yerlerle kardeşliğimizi ilan etsek. Bu memlekette yok okulda tabletler akıllı tahtalar yerine ( dersten başka her iş için kullanılıyor ) gidip bir caydırıcı güç roketler silahlar tanklar geliştirsek, gençlerimiz internet kafe köşelerinde facebook, instagramda zaman harcayacaklarına yeni tanklar tasarlasalar mekaniklerini yapmaya çalışsalar.

  Ama bu hayaller bizdeki üşengeçlik ve haylazlıkla olmayacak şeydir. İnanın böyle haberleri gördükçe içim parçalanıyor ve milletim adına üzülüyorum, tedirgin oluyorum. Bu yazdıklarımı okumaya bile üşenenler olacaktır. Allah sonumuzu hayreylesin.
   
  Enka ve AKINCI bunu beğendi.