Hayat Ölecek Olanların, Ölenlere Ağlamasıdır...

'İnsan' forumunda Hünkar tarafından 5 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

 1. Hünkar

  Hünkar El Muzaffer Daima
  El Muzaffer Daima

  Katılım:
  3 Ağustos 2017
  Mesaj:
  177
  Alınan Beğeniler:
  30
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Payitaht
  Sevdiğimiz bir kimse öldüğünde ağlamak elbetteki olağandır. Ancak bir çok kaynakta ölen kimse için ağlamakla yalnızca onu azaplandıracağımız yazmaktadır. Zira;

  23157.jpg

  Ebû Musa el Eş’arî’nin babasından bize naklettiğine göre Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

  Ömer b. Hattâb (r.a.)’den rivâyet edilmiştir. Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:

  Velhasıl kelim, ölen kimselerin ardından üzülmek normaldir ancak anamız, babamız dahi olsa feryatlar koparmak onu azaplandıracak nitelikte diye rivayet edilmektedir.

  Aslında olması gereken ölecek olan bir kimsenin yani ölüm döşeğinde olan bir kimsenin baş ucunda yasin suresini okumaktır. Zira Yasin suresi ölecek olan kimsenin gözünün önünde ahirete imanın esaslarını ve ahiret hayatını canlandırmaktadır. Yani aslında bilinçaltında olan bir kaydı bu sayede hatırlatmaktır esas amaç.

  Ölülerimizin arkasından Kuran-ı Kerim-ı Kerim okumayalım da gazel mi okuyalım diyenlerde vardır. Ancak bilinmelidir Kuranı-ı Kerim'in indirilme sebebi ölülerin arkasından okunmak değildir. Size Kuran-ı Kerim-ı Kerim'den apaçık örnekler vereceğim;

  Yasin suresi :

  Neml Suresi :

  Rum suresi :

  Fatır suresi :

  Ayet-i Kerimelerde göründüğü üzre Kuran-ı Kerim-ı Kerim dirileri uyarmak içindir. Değerli Osmanlı FM takipçileri sizlerde görmektesiniz ki Allah CC her şeyi apaçık bizlere göstermekte. Ancak insanlık her geçen gün daha da kötüye gitmektedir.

  Bundan böyle bu gibi durumlarda artık yapılması gerekeni ve gerçekleri daha iyi bilmektesiniz. Merak ettiğiniz konularda bu platformda konu açarak soru sorabilirsiniz. Sizler için bildiklerimi sunmaktan asla çekinmem.

  Zira bilgi paylaştıkça çoğalır.
   
  Enka bunu beğendi.